Διακόπτης Διαφυγής Hager 3P+N 40A 300mA τύπος AC
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Hager Διακόπτης Διαφυγής 3P+N 40A 300mA τύπου AC
Ο διακόπτης διαφυγής 3P+N 40A 300mA τύπου AC CFC440J της HAGER είναι μια συσκευή που προστατεύει από ηλεκτροπληξία και χρησιμοποιείται ως πρόσθετη μορφή προστασίας (προστασία έναντι έμμεσης επαφής), όταν τα βασικά μέτρα προστασίας αποτύχουν ή υποστούν ζημιά.
Κατασκευή
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Αριθμός πόλων | 4 P |
| Τοποθέτηση | Ράγα DIN |
Διαμόρφωση
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Αριθμός μονάδων | 4 |
Ηλεκτρικά χαρακτηριστικά
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ονομαστική τάση λειτουργίας Ue (AC) | 230 / 400 V |
| Συχνότητα | 50 Hz |
Τάση
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ονομαστική τάση μόνωσης Ui | 500 V |
| Ονομαστική τάση αντοχής σε κρουστικά Uimp | 4000 V |
Ρεύμα
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ονομαστικό ρεύμα διαφυγής dI | 300 mA |
| Ονομαστικό ρεύμα In | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα εκφόρτισης (In 8/20µs) | 0,25 kA |
| Ονομαστική ικανότητα ζεύξης και διακοπής Im | 1,5 kA |
| Ονομαστικό υπό συνθήκη ρεύμα βραχυκυκλώματος Inc σύμφωνα με PN-EN 61008-1 | 6 kA |
Ρεύμα / Θερμοκρασία
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία -25°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία -20°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία -15°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία -10°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία -5°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 0°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 5°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 10°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 15°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 20°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 25°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 30°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 35°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 40°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 45°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 50°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 55°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 60°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 65°C | 40 A |
| Ονομαστικό ρεύμα σε θερμοκρασία 70°C | 40 A |
Διαστάσεις
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Βάθος προϊόντος | 70 mm |
| Ύψος προϊόντος | 83 mm |
| Πλάτος προϊόντος | 70 mm |
| Διαστάσεις | 1 |
Συχνότητα
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Συχνότητα (εύρος έως ETIM) | 50 Hz |
Ισχύς
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Συνολικές απώλειες ισχύος για ονομαστικό ρεύμα | 8,1 W |
| Απώλειες ισχύος ανά πόλο για ονομαστικό ρεύμα | 3,6 W |
Ενεργοποίηση
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Προστασία από τυχαία ενεργοποίηση | Όχι |
| Βραχυχρόνιας καθυστέρησης | Όχι |
Αντοχή
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ηλεκτρική αντοχή (αριθμός κύκλων) | 2000 |
| Μηχανική αντοχή (αριθμός κύκλων) | 4000 |
Εγκατάσταση / Τοποθέτηση
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ροπή σύσφιξης | 2,8 Nm |
| Ευκολία αποσυναρμολόγησης μονάδων | Όχι |
| Δυνατότητα αποσυναρμολόγησης από κάτω | Όχι |
Σύνδεση
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Χωρητικότητα ακροδέκτη εξόδου για άκαμπτο αγωγό (σύρμα) | 1 / 25 mm² |
| Διατομή εύκαμπτου αγωγού (πολύκλωνο) στον ακροδέκτη | 16mm² |
| Χωρητικότητα ακροδέκτη εισόδου για άκαμπτο αγωγό (σύρμα) | 1 / 25 mm² |
| Χωρητικότητα ακροδέκτη εισόδου για εύκαμπτο αγωγό (πολύκλωνο) | 1 / 16 mm² |
| Χωρητικότητα ακροδέκτη εισόδου/εξόδου για εύκαμπτο αγωγό (πολύκλωνο) | 1 / 16 mm² |
Εξοπλισμός
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Διαφανές κάλυμμα πεδίου περιγραφής | Ναι |
Πρότυπο
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Πρότυπο | EN 61008-1 |
| Ευρωπαϊκή οδηγία WEEE | αφορά |
Ασφάλεια
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Βαθμός προστασίας | IP20 |
| Τύπος διακόπτη διαφυγής | AC |
| Συμμόρφωση με REACH | Όχι |
| Συμμόρφωση με οδηγία ROHS | Ναι |
| Χωρίς αλογόνα | Όχι |
Συνθήκες χρήσης
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -25…40 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης/μεταφοράς | -55…70 °C |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Αρχεία προς λήψη:
Τεχνικά δεδομένα
| Τύπος διακόπτη | διαφορικό |
| Αριθμός πόλων | 3P+N |
| Ονομαστικό ρεύμα [A] | 40A |
| Ρεύμα διαρροής [mA] | 300 mA |
| Χαρακτηριστική καμπύλη | AC |
| Ικανότητα διακοπής [kA] | 6 kA |
| Μάρκα | HAGER |
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.