Αντιστροφέας Sofar 3kW τριφασικός 4.8A 2MPPT διακόπτης DC μονάδα WiFi
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Inverter μετατροπέας 3kW 3F 4,8A KTLX-G3 2MPPT διακόπτης DC μονάδα WiFi 3.3KTLX-G3 SOFAR
Ο inverter μετατροπέας Sofar 3.3KTLX-G3 είναι μια τριφασική συσκευή ισχύος 3kW και ρεύματος 4,8A, εξοπλισμένη με δύο εισόδους MPPT και μονάδα WiFi. Αποτελεί μέρος της σειράς inverter ισχύος από 3kW έως 24kW, προορισμένων για εφαρμογές σε οικιακές φωτοβολταϊκές εγκαταστάσεις διαφόρων μεγεθών.
Οι inverter της Sofar χαρακτηρίζονται από υψηλή ποιότητα, χάρη στη χρήση εξαρτημάτων από αναγνωρισμένους προμηθευτές και στην προσεκτική διαδικασία παραγωγής. Το προϊόν προσφέρει αξιοπιστία και εξαιρετική ποιότητα σε προσιτή τιμή, ενώ η 12ετής εγγύηση επιβεβαιώνει την υψηλή ποιότητα των συσκευών της μάρκας Sofar. Οι συσκευές είναι εξοπλισμένες με μονάδα WiFi, που επιτρέπει την απομακρυσμένη διαχείριση και παρακολούθηση της λειτουργίας της εγκατάστασης. Επιπλέον, οι inverter της Sofar διαθέτουν κέλυφος από αλουμίνιο ανοξείδωτο με βαθμό προστασίας IP 65, γεγονός που επιτρέπει την εγκατάστασή τους στο εξωτερικό του κτιρίου.
Η νεότερη σειρά G3 των inverter Sofar διακρίνεται για τη χαμηλή τάση εκκίνησης, την υψηλή μέγιστη απόδοση και το νέο λογισμικό με δυνατότητα απομακρυσμένης ενημέρωσης.
ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ονομαστική ισχύς AC [W] | 50000W |
| Αριθμός φάσεων | 3F |
| Τύπος εγκατάστασης | On-grid |
| Μέγ. ισχύς εξόδου [VA] | 3300 VA |
| Ρεύμα εξόδου AC [A] | 4,8 A |
| Εύρος τάσης AC [V] | 310Vac-480Vac (σύμφωνα με το εθνικό πρότυπο) |
| Συχνότητα [Hz] | 50Hz/60Hz |
| Εύρος συχνότητας [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (σύμφωνα με το εθνικό πρότυπο) |
| Αριθμός ιχνηλατών MPP | 2 |
| Τάση έναρξης λειτουργίας [V] | 160 V |
| Εύρος τάσεων MPP [V] | 140 V - 1000 V |
| Αριθμός συνδέσεων DC | 1/1 |
| Μονάδα WiFi | Ναι |
| WLAN / Ethernet LAN | ΟΧΙ |
| USB | Ναι |
| Μέτρηση μόνωσης DC | Ναι |
| Διακόπτης DC | Ναι |
| Μέγ. συντελεστής απόδοσης (φωτοβολταϊκή εγκατάσταση – δίκτυο τροφοδοσίας) | 98,4% |
| Διαστάσεις [mm] | 513 x 425 x 169 mm |
| Βάρος [kg] | 17 kg |
| Μέγ. υψόμετρο από την επιφάνεια της θάλασσας | 4000 m |
ΠΡΟΤΥΠΑ
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| EMC: | EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4 |
| Πρότυπα ασφαλείας: | IEC62109-1/2, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068(1,2,14,30) |
| Πρότυπα δικτύου ενέργειας: | AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V 0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-21/CEI 0-16, UNE 206 007-1, EN50549, G98/G99, EN50530, NB/T32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.