Διακόπτης Απομόνωσης DC Hager 4P 32A 1000V Τριφασικός
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Hager Διακόπτης Απομόνωσης DC 3-φασικός 4P 32A 1000V
Ο Διακόπτης απομόνωσης DC 3-φασικός 4P 32A 1000V SB432PV HAGER αναφέρεται συχνά ως διακόπτης τύπου FR και χρησιμοποιείται ευρέως τόσο σε οικιακούς όσο και σε βιομηχανικούς πίνακες διανομής.
Η κύρια λειτουργία του είναι η αποσύνδεση όλων των κυκλωμάτων, λειτουργώντας ως κύριος διακόπτης ρεύματος. Ο διακόπτης βρίσκει εφαρμογή σχεδόν σε κάθε κιβώτιο ασφαλειών, εκτελώντας το ρόλο του κύριου διακόπτη ρεύματος, τόσο σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης όσο και κατά τη διάρκεια συνήθους συντήρησης, επιτρέποντας τη μόνιμη απομόνωση της εγκατάστασης από την παροχή ρεύματος.
Λειτουργεί μέσω περιστροφικού διακόπτη ON/OFF και διαθέτει επίσης ενδεικτικό παράθυρο που με χρώματα (πράσινο/κόκκινο) υποδεικνύει την κατάσταση λειτουργίας της συσκευής, διευκολύνοντας τους χρήστες στον έλεγχο της ορθής λειτουργίας της.
Κατασκευή
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Αριθμός πόλων | 4 P |
| Μορφή | σύμφωνα με DIN EN 50173-1:2011-09 |
Λειτουργίες
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Διακόπτης κατεύθυνσης | Όχι |
| Ως κύριος διακόπτης | Όχι |
| Ως εγκατάσταση έκτακτης διακοπής | Όχι |
| Ως διακόπτης ασφαλείας | Ναι |
| Ως διακόπτης συντήρησης / επισκευής | Ναι |
Διαμόρφωση
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Αριθμός μονάδων | 3/5 |
Στοιχεία ελέγχου και ενδείξεις
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ενσωματωμένη μηχανοκίνηση | Όχι |
Τάση
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ονομαστική τάση μόνωσης Ui | 1000 V |
| Ονομαστική τάση αντοχής σε κρουστικό κύμα Uimp | 8000 V |
| Ονομαστική τάση λειτουργίας Un (DC) | 1000 V |
Ρεύμα
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ονομαστικό ρεύμα In | 32 A |
| Επιτρεπόμενη φόρτιση ρεύματος DC21 κατηγορίας A | 32 A |
Διαστάσεις
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Βάθος προϊόντος | 72 mm |
| Ύψος προϊόντος | 85 mm |
Ισχύς
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Συνολικές απώλειες ισχύος για ονομαστικό ρεύμα | 6,9 W |
| Απώλειες ισχύος ανά πόλο για ονομαστικό ρεύμα | 1,7 W |
Αντοχή
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Μηχανική αντοχή (αριθμός κύκλων) | 10000 |
Κάλυμμα / Πόρτες / Επάνω στοιχείο
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Κλειδώνεται | Όχι |
Εγκατάσταση / Τοποθέτηση
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Κατάλληλο για κεντρική τοποθέτηση από μπροστά | Όχι |
| Κατάλληλο για τοποθέτηση από μπροστά | Όχι |
| Κατάλληλο για τοποθέτηση σε δάπεδο | Όχι |
Εξοπλισμός
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Αριθμός πρόσθετων επαφών NC | 0 |
| Αριθμός πρόσθετων επαφών NO | 0 |
| Αριθμός πρόσθετων εναλλασσόμενων επαφών | 0 |
| Αριθμός επαφών NC | 0 |
| Αριθμός επαφών NO | 4 |
| Αριθμός επαφών NO/NC | 0 |
| Προαιρετική μηχανοκίνηση | Όχι |
| Πρόσθετα αξεσουάρ | Όχι |
Πρότυπο
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Πρότυπο | IEC 60947-3 ; VDE 0660 |
| Ευρωπαϊκή οδηγία WEEE | αφορά |
Ασφάλεια
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Βαθμός προστασίας | IP20 |
Συνθήκες χρήσης
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40…65 °C |
| Βαθμός μόλυνσης σύμφωνα με IEC 60664 / IEC 60947-2. | 3 |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης / μεταφοράς | -50…90 °C |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Τεχνικά δεδομένα
| Εφαρμογή | DC (φωτοβολταϊκό) |
| Τύπος αποζεύκτη | αποζεύκτης |
| Ονομαστικό ρεύμα [A] | 32A |
| Αριθμός πόλων | 4P |
| Ονομαστική τάση [V] | 1000V DC |
| Μάρκα | HAGER |
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.