Διακόπτης Διαφυγής Hager 1P+N 25A 30mA τύπος AC
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Hager Διακόπτης Διαφυγής 1P+N 25A 30mA τύπου AC
Ο διακόπτης διαφυγής 1P+N 25A 30mA τύπου AC CDC225J της HAGER είναι μια ηλεκτρική συσκευή σχεδιασμένη για άμεση αποσύνδεση του κυκλώματος όταν ανιχνεύσει ανισορροπίες στη ροή των εξερχόμενων και εισερχόμενων ρευμάτων.
Το μοντέλο CDC225J χρησιμοποιείται κυρίως για την παροχή προστασίας από ηλεκτροπληξία σε περίπτωση άμεσης ή έμμεσης επαφής. Επιπλέον, βοηθά στον περιορισμό του κινδύνου βλάβης εξοπλισμού και αποτρέπει την εκδήλωση πυρκαγιών που προκαλούνται από ηλεκτρικές βλάβες.
Κύρια χαρακτηριστικά
- Σταθερή και ασφαλής τοποθέτηση σε ράγα DIN με στιβαρή μεταλλική λαβή.
- Παρέχει προστασία από επαφή (IP2x) ακόμη και με τη χρήση ζυγών φάσης.
- Κάλυμμα ακροδέκτη που αποτρέπει την εσφαλμένη σύνδεση αγωγών, ελαχιστοποιώντας τον κίνδυνο σφαλμάτων εγκατάστασης.
- Ένδειξη ρεύματος διαφυγής που επιτρέπει την ταχεία αναγνώριση εάν η ενεργοποίηση προήλθε από ρεύμα διαφυγής ή από χειροκίνητη απενεργοποίηση.
- Πραγματική ένδειξη θέσης επαφής, η οποία δείχνει εάν οι επαφές του διακόπτη είναι πράγματι μηχανικά ανοιχτές.
- Ασφαλείς λειτουργίες υπό τάση χάρη στη δυνατότητα χρήσης μονωμένων κατσαβιδιών, αποτρέποντας τη φθορά του περιβλήματος.
- Δυνατότητα σφράγισης σε ειδικές εφαρμογές, εξασφαλίζοντας έλεγχο μη εξουσιοδοτημένης πρόσβασης.
- Η συσκευή προστατεύει τους αγωγούς, την περιουσία και την ανθρώπινη ζωή από τις επικίνδυνες συνέπειες της δράσης του ηλεκτρικού ρεύματος.
- Όλες οι συσκευές πληρούν τις απαιτήσεις των Πολωνικών Προτύπων και τις προϋποθέσεις που είναι απαραίτητες για τη σήμανση CE, γεγονός που μαρτυρεί την ποιότητα και την ασφάλειά τους.
- Δυνατότητα επέκτασης υφιστάμενων εγκαταστάσεων χάρη στη 100% συμβατότητα με την προηγούμενη σειρά, διευκολύνοντας τον εκσυγχρονισμό των συστημάτων.
ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Κατασκευαστής | HAGER |
| Αριθμός πόλων | 2 P |
| Τοποθέτηση | ράγα DIN |
| Ονομαστική τάση λειτουργίας Ue (AC) | 230 V |
| Ονομαστική συχνότητα | 50 Hz |
| Ονομαστική τάση μόνωσης Ui | 500 V |
| Ονομαστική τάση αντοχής σε κρουστικά Uimp | 4 kV |
| Ονομαστικό ρεύμα διαφυγής dI | 30 mA |
| Ονομαστική ικανότητα ζεύξης και διακοπής Im | 1,5 kA |
| Ονομαστικό υπό συνθήκη ρεύμα βραχυκυκλώματος Inc σύμφωνα με PN-EN 61008-1 | 6 kA |
| Ονομαστικό ρεύμα | 25 A |
| Συνολικές απώλειες ισχύος για ονομαστικό ρεύμα | 3,4 W |
| Απώλειες ισχύος ανά πόλο για ονομαστικό ρεύμα | 1,8 W |
| Βραχείας καθυστέρησης | όχι |
| Ηλεκτρική αντοχή (αριθμός κύκλων) | 2000 |
| Μηχανική αντοχή (αριθμός κύκλων) | 4000 |
| Διαστάσεις | 70 x 83 x 35 mm |
| Ροπή σύσφιξης | 2,8 Nm |
| Διατομή εύκαμπτου αγωγού (πολύκλωνου) στον ακροδέκτη | 16 mm² |
| Διατομή άκαμπτου αγωγού (μονόκλωνου) στον ακροδέκτη | 25 mm² |
| Τύπος σύνδεσης | με βίδα |
| Πρότυπο | EN 61008-1 |
| Ευρωπαϊκή οδηγία RoHs | συμβατό |
| Βαθμός προστασίας | IP20 |
| Τύπος διακόπτη διαφυγής | AC |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -25 έως 40 °C |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Αρχεία προς λήψη:
Τεχνικά δεδομένα
| Τύπος διακόπτη | διαφορικό |
| Αριθμός πόλων | 1P+N |
| Ονομαστικό ρεύμα [A] | 25A |
| Ρεύμα διαρροής [mA] | 30 mA |
| Χαρακτηριστική καμπύλη | AC |
| Ικανότητα διακοπής [kA] | 6 kA |
| Μάρκα | HAGER |
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.