Διακόπτης Διαφυγής Hager 40A 2P 30mA τύπος AC
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Hager Διακόπτης Διαφυγής 40A 2P 30mA τύπου AC
Ο διακόπτης διαφυγής RCCB 40A 2P 30mA τύπου AC CDC240J της HAGER είναι μια ηλεκτρική διάταξη σχεδιασμένη για άμεση αποσύνδεση του κυκλώματος όταν ανιχνεύσει ανισότητες στη ροή των εξερχόμενων και εισερχόμενων ρευμάτων.
Το μοντέλο CDC240J χρησιμοποιείται κυρίως για την παροχή προστασίας από ηλεκτροπληξία σε περίπτωση άμεσης ή έμμεσης επαφής. Επιπλέον, συμβάλλει στη μείωση του κινδύνου ζημιών στον εξοπλισμό και στην πρόληψη πυρκαγιών που προκαλούνται από ηλεκτρικές βλάβες.
Κύρια χαρακτηριστικά
- Σταθερή και ασφαλής τοποθέτηση σε ράγα DIN με στιβαρό μεταλλικό σύστημα στήριξης.
- Παρέχει προστασία από επαφή (IP2x) ακόμη και με τη χρήση ράγων φάσεων.
- Κάλυμμα ακροδέκτη που αποτρέπει την εσφαλμένη σύνδεση αγωγών, ελαχιστοποιώντας τον κίνδυνο λαθών εγκατάστασης.
- Ένδειξη ρεύματος διαφυγής που επιτρέπει την άμεση αναγνώριση εάν η ενεργοποίηση προκλήθηκε από ρεύμα διαφυγής ή από χειροκίνητη απενεργοποίηση.
- Πραγματική ένδειξη θέσης επαφής, η οποία δείχνει εάν οι επαφές του διακόπτη είναι πραγματικά μηχανικά ανοιχτές.
- Ασφαλείς λειτουργίες υπό τάση χάρη στη δυνατότητα χρήσης μονωμένων κατσαβιδιών, αποτρέποντας τη φθορά του περιβλήματος.
- Δυνατότητα σφράγισης σε ειδικές εφαρμογές, εξασφαλίζοντας έλεγχο μη εξουσιοδοτημένης πρόσβασης.
- Η συσκευή προστατεύει τους αγωγούς, την περιουσία και την ανθρώπινη ζωή από τις επικίνδυνες συνέπειες της ηλεκτρικής ενέργειας.
- Όλες οι συσκευές πληρούν τις απαιτήσεις των Πολωνικών Προτύπων και τις προϋποθέσεις για τη σήμανση CE, γεγονός που μαρτυρεί την ποιότητα και την ασφάλειά τους.
- Δυνατότητα επέκτασης υφιστάμενων εγκαταστάσεων χάρη στη 100% συμβατότητα με την προηγούμενη σειρά, διευκολύνοντας τον εκσυγχρονισμό των συστημάτων.
ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Κατασκευαστής | HAGER |
| Αριθμός πόλων | 2 P |
| Τοποθέτηση | ράγα DIN |
| Ονομαστική τάση λειτουργίας Ue (AC) | 230 V |
| Ονομαστική συχνότητα | 50 Hz |
| Ονομαστική τάση μόνωσης | 500 V |
| Ονομαστική τάση αντοχής σε κρουστικό κύμα Uimp | 4 kV |
| Ονομαστικό ρεύμα διαφυγής dl | 30 mA |
| Ονομαστικό ρεύμα εκφόρτισης (IN 8/20µs) | 0,25 kA |
| Ονομαστική ικανότητα ενεργοποίησης και απενεργοποίησης Im | 1,5 kA |
| Ονομαστικό υπό συνθήκη ρεύμα βραχυκυκλώματος Inc σύμφωνα με PN-EN 61008-1 | 6 kA |
| Συνολικές απώλειες ισχύος για ονομαστικό ρεύμα | 9,2 W |
| Απώλειες ισχύος ανά πόλο για ονομαστικό ρεύμα | 4,6 W |
| Βραχείας καθυστέρησης | όχι |
| Ηλεκτρική αντοχή (αριθμός κύκλων) | 2000 x |
| Μηχανική αντοχή (αριθμός κύκλων) | 4000 x |
| Ροπή σύσφιξης | 2,8 Nm |
| Διατομή εύκαμπτου αγωγού (πολύκλωνου) στον ακροδέκτη | 16 mm² |
| Διατομή άκαμπτου αγωγού (μονόκλωνου) στον ακροδέκτη | 25 mm² |
| Τύπος σύνδεσης | με βίδα |
| Πρότυπο | EN 61008-1 |
| Ευρωπαϊκή οδηγία RoHs | σύμφωνο |
| Βαθμός προστασίας | IP20 |
| Τύπος διακόπτη διαφυγής | AC |
| Διαστάσεις | 70 x 83 x 35 mm |
| Βάρος συσκευασίας | 0,198 kg |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Αρχεία προς λήψη:
Τεχνικά δεδομένα
| Τύπος διακόπτη | διαφορικό |
| Αριθμός πόλων | 1P+N |
| Ονομαστικό ρεύμα [A] | 40A |
| Ρεύμα διαρροής [mA] | 30 mA |
| Χαρακτηριστική καμπύλη | AC |
| Ικανότητα διακοπής [kA] | 6 kA |
| Μάρκα | HAGER |
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.