Διακόπτης Διαφυγής Hager 40A 4P 30mA Τύπος AC
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Hager Διακόπτης Διαφυγής 40A 4P 30mA Τύπος AC
Ο διακόπτης διαφυγής 4P 40A 30mA Τύπος AC CDC440J της HAGER είναι μια ηλεκτρική διάταξη σχεδιασμένη για άμεση αποσύνδεση του κυκλώματος όταν ανιχνεύσει ανισορροπίες στη ροή των εξερχόμενων και εισερχόμενων ρευμάτων.
Το μοντέλο CDC440J χρησιμοποιείται κυρίως για την παροχή προστασίας έναντι ηλεκτροπληξίας σε περίπτωση άμεσης ή έμμεσης επαφής. Επιπλέον, συμβάλλει στον περιορισμό του κινδύνου βλάβης του εξοπλισμού και αποτρέπει την εκδήλωση πυρκαγιών που προκαλούνται από ηλεκτρικές βλάβες.
Σημαντικότερα χαρακτηριστικά
- Σταθερή και ασφαλής τοποθέτηση σε ράγα DIN με στιβαρή μεταλλική λαβή.
- Παρέχει προστασία έναντι επαφής (IP2x) ακόμη και με τη χρήση ζυγών φάσεων.
- Κάλυμμα ακροδέκτη που αποτρέπει την εσφαλμένη σύνδεση αγωγών, ελαχιστοποιώντας τον κίνδυνο σφαλμάτων εγκατάστασης.
- Ένδειξη ρεύματος διαφυγής που επιτρέπει την ταχεία αναγνώριση εάν η ενεργοποίηση προήλθε από ρεύμα διαφυγής ή από χειροκίνητη απενεργοποίηση.
- Πραγματική ένδειξη θέσης επαφής, η οποία δείχνει εάν οι επαφές του διακόπτη είναι πραγματικά μηχανικά ανοιχτές.
- Ασφαλείς εργασίες υπό τάση χάρη στη δυνατότητα χρήσης μονωμένων κατσαβιδιών, αποτρέποντας τη βλάβη του περιβλήματος.
- Δυνατότητα σφράγισης σε ειδικές εφαρμογές, εξασφαλίζοντας έλεγχο μη εξουσιοδοτημένης πρόσβασης.
- Η διάταξη προστατεύει αγωγούς, περιουσία και ανθρώπινες ζωές από τις επικίνδυνες συνέπειες του ηλεκτρικού ρεύματος.
- Όλες οι διατάξεις πληρούν τις απαιτήσεις των Πολωνικών Προτύπων και τις προϋποθέσεις για τη σήμανση CE, γεγονός που μαρτυρεί την ποιότητα και την ασφάλειά τους.
- Δυνατότητα επέκτασης υφιστάμενων εγκαταστάσεων χάρη στη 100% συμβατότητα με την προηγούμενη σειρά, διευκολύνοντας τον εκσυγχρονισμό συστημάτων.
Κατασκευή
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Αριθμός πόλων | 4 P |
| Τοποθέτηση | Ράγα DIN |
Ηλεκτρικά χαρακτηριστικά
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ονομαστική τάση λειτουργίας Ue (AC) | 230/400 V |
| Ονομαστική συχνότητα | 50 Hz |
Τάση
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ονομαστική τάση μόνωσης Ui | 500 V |
| Ονομαστική κρουστική τάση αντοχής Uimp | 4 kV |
Ρεύμα
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ονομαστικό ρεύμα διαφυγής dI | 30 mA |
| Ονομαστικό ρεύμα εκφόρτισης (IN 8/20µs) | 0,25 kA |
| Ονομαστική ικανότητα σύνδεσης και αποσύνδεσης Im | 1,5 kA |
| Ονομαστικό υπό συνθήκη ρεύμα βραχυκυκλώματος Inc σύμφωνα με PN-EN 61008-1 | 6 kA |
| Ονομαστικό ρεύμα | 40A |
Ισχύς
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Συνολικές απώλειες ισχύος για ονομαστικό ρεύμα | 6,5 W |
| Απώλειες ισχύος ανά πόλο για ονομαστικό ρεύμα | 2,3 W |
Ενεργοποίηση
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Βραχυχρόνια καθυστέρηση | όχι |
Αντοχή
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ηλεκτρική αντοχή (αριθμός κύκλων) | 2000 |
| Μηχανική αντοχή (αριθμός κύκλων) | 4000 |
Διαστάσεις
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Βάθος προϊόντος | 70 mm |
| Ύψος προϊόντος | 83 mm |
| Πλάτος προϊόντος | 70 mm |
Εγκατάσταση / Τοποθέτηση
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ροπή σύσφιξης | 2,8Nm |
Σύνδεση
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Διατομή εύκαμπτου αγωγού (πολύκλωνο) στον ακροδέκτη | 16 mm² |
| Διατομή άκαμπτου αγωγού (μονόκλωνο) στον ακροδέκτη | 25 mm² |
| Τύπος σύνδεσης | με βίδα |
Πρότυπο
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Πρότυπο | EN 61008-1 |
| Ευρωπαϊκή οδηγία RoHs | σύμφωνο |
Ασφάλεια
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Βαθμός προστασίας | IP20 |
| Τύπος διακόπτη διαφυγής | AC |
Συνθήκες χρήσης
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Βαθμός μόλυνσης σύμφωνα με IEC 60664 / IEC 60947-2. | 2 |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -55 έως 70 °C |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Αρχεία προς λήψη:
Τεχνικά δεδομένα
| Τύπος διακόπτη | διαφορικό |
| Αριθμός πόλων | 3P+N |
| Ονομαστικό ρεύμα [A] | 40A |
| Ρεύμα διαρροής [mA] | 30 mA |
| Χαρακτηριστική καμπύλη | AC |
| Ικανότητα διακοπής [kA] | 6 kA |
| Μάρκα | HAGER |
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.