Διακόπτης Διαφυγής Schneider Electric Acti9 4P 40A 300mA τύπος A
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Schneider Electric Διακόπτης Διαφυγής 4P 40A 300mA τύπου A Acti9
Ο διακόπτης διαφυγής 4P 40A 300mA τύπου A Acti9 IDK-40-4-300-A A9Z04440 της SCHNEIDER ELECTRIC είναι ιδανικά προσαρμοσμένος για εφαρμογές σε οικιστικές κατασκευές και παρόμοια κτίρια. Παρέχει προστασία κατά ηλεκτροπληξίας σε ηλεκτρικές εγκαταστάσεις, αντιδρώντας αποτελεσματικά σε ημιτονοειδή ρεύματα καθώς και σε ανορθωμένα παλμικά ρεύματα.
Εξοπλισμένος με διπλούς, ραβδωτούς ακροδέκτες από κάτω (ράβδος+αγωγός), εξασφαλίζει στέρεη και ασφαλή σύνδεση. Ο ουδέτερος αγωγός (N) τοποθετείται στην αριστερή πλευρά, διευκολύνοντας τη σύνδεση με διακόπτες υπερέντασης. Η συσκευή διαθέτει επίσης κουμπί ελέγχου "T", που επιτρέπει τον έλεγχο της ορθής λειτουργίας του διακόπτη. Μαζί με άλλες μονάδες της οικογένειας Acti9, δημιουργεί ένα πλήρες σύστημα προστασίας για ηλεκτρικές εγκαταστάσεις.
Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Σειρά προϊόντων | Acti 9 |
| Όνομα προϊόντος | Acti 9 ID K |
| Τύπος προϊόντος ή εξαρτήματος | Διακόπτης διαφυγής (RCCB) |
| Συντομογραφία συσκευής | ID K |
| Περιγραφή πόλων | 4P |
| Θέση ουδέτερου | ΑΡΙΣΤΕΡΑ |
| [In] ονομαστικό ρεύμα | 40 A |
| Τύπος δικτύου | Εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) |
| Ευαισθησία ρεύματος διαρροής | 300 mA |
| Καθυστέρηση προστασίας διαφυγής | Στιγμιαία |
| Τύπος προστασίας διαφυγής | Τύπος A |
| Σήμα ποιότητας | VDE |
Συμπληρωματικές παράμετροι
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Θέση συσκευής στο σύστημα | Εξερχόμενο κύκλωμα |
| Συχνότητα δικτύου | 50/60 Hz |
| [Ue] ονομαστική τάση λειτουργίας | 380...415 V εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) 50 Hz |
| Τεχνολογία ενεργοποίησης διακόπτη διαφυγής | Ανεξάρτητη από τάση |
| Ονομαστική ικανότητα ζεύξης και διακοπής | [[Idm 500 A Im 500 A]] |
| Ονομαστικό ρεύμα βραχυκυκλώματος υπό συνθήκη | [[GL63: Inc 4,5 kA K60: Inc 6 kA]] |
| Ονομαστική τάση μόνωσης [Ui] | 440 V εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) 50 Hz |
| Ονομαστική τάση αντοχής σε κρουστικά [Uimp] | 4 kV |
| Κρουστικό ρεύμα | 250 A |
| Ένδειξη θέσης επαφής | ΟΧΙ |
| Τύπος χειρισμού | Μοχλός |
| Τρόπος τοποθέτησης | Με κλιπ |
| Βάση τοποθέτησης | Ράγα DIN |
| Πλάτος σε μονάδες 9 mm | 8 |
| Ύψος | 81 mm |
| Πλάτος | 72 mm |
| Βάθος | 68 mm |
| Χρώμα | Λευκό |
| Μηχανική αντοχή | 5000 κύκλοι |
| Ηλεκτρική αντοχή | AC-1: 2000 κύκλοι |
| Συνδέσεις - ακροδέκτες | [[Διπλή σύνδεση πάνω ή κάτω 1…35 mm² στερεός Διπλή σύνδεση πάνω ή κάτω 1…25 mm² εύκαμπτος]] |
| Μήκος γυμνού αγωγού | 14 mm για σύνδεση πάνω ή κάτω |
| Ροπή σύσφιγξης | 3,5 N.m πάνω ή κάτω |
Περιβάλλον λειτουργίας
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Πρότυπα | EN/IEC 61008-1 |
| Βαθμός προστασίας IP | [[IP20 σύμφωνα με IEC 60529 IP40 (μονάδα με περίβλημα) σύμφωνα με IEC 60529]] |
| Βαθμός μόλυνσης | 2 |
| Ηλεκτρομαγνητική συμβατότητα | 8/20 μs παλμός αντοχής, 200 A σύμφωνα με EN/IEC 61008-1 |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος για λειτουργία | -25…40 °C |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος για αποθήκευση | -30…70 °C |
Προσφορά βιώσιμης ανάπτυξης
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Κατάσταση βιώσιμης προσφοράς | Προϊόν Green Premium |
| Ευρωπαϊκή οδηγία RoHS | Συμμορφούμενο |
| Χωρίς υδράργυρο | Ναι |
| Πρότυπο RoHS Κίνας | Το προϊόν δεν υπόκειται στην οδηγία RoHS Κίνας. Δήλωση ουσιών διαθέσιμη για ενημερωτικούς σκοπούς. |
| WEEE | Το προϊόν πρέπει να απορριφθεί σύμφωνα με τους ισχύοντες κανονισμούς της Ευρωπαϊκής Ένωσης για τα απόβλητα και δεν μπορεί να απορριφθεί μαζί με τα συνήθη απορρίμματα. |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Αρχεία προς λήψη:
Τεχνικά δεδομένα
| Τύπος διακόπτη | διαφορικό |
| Αριθμός πόλων | 4P |
| Ονομαστικό ρεύμα [A] | 40A |
| Ρεύμα διαρροής [mA] | 300 mA |
| Χαρακτηριστική καμπύλη | A |
| Ικανότητα διακοπής [kA] | 6 kA |
| Μάρκα | SCHNEIDER ELECTRIC |
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.