Διακόπτης Υπερέντασης Schneider Electric B 16A 3P 6kA Acti9
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Schneider Electric Διακόπτης Υπερέντασης B 16A 3P 6kA Acti9
Ο διακόπτης υπερέντασης B 16A 3P 6kA iC60N-B16-3 Acti9 A9F03316 της SCHNEIDER ELECTRIC προστατεύει αποτελεσματικά τις ηλεκτρικές εγκαταστάσεις από υπερφορτώσεις και βραχυκυκλώματα.
Είναι ιδανικός για την προστασία ηλεκτρικών εγκαταστάσεων σε οικιστικά κτίρια και παρόμοιες εγκαταστάσεις, ενσωματώνοντας με άλλες συσκευές σε ένα πλήρες σύστημα προστασίας προσαρμοσμένο στις ανάγκες της οικιστικής δόμησης. Χαρακτηρίζεται από ικανότητα διακοπής βραχυκυκλώματος στο επίπεδο των 6kA.
Προδιαγραφές
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Εφαρμογή συσκευής | Διανομή |
| Σειρά προϊόντων | Acti 9 |
| Όνομα προϊόντος | Acti 9 iC60 |
| Τύπος προϊόντος ή εξαρτήματος | Διακόπτης υπερέντασης |
| Συντομογραφία συσκευής | IC60N |
| Περιγραφή πόλων | 3P |
| Αριθμός προστατευόμενων πόλων | 3 |
| [In] ονομαστικό ρεύμα | 16 A |
| Τύπος δικτύου | [[Συνεχές ρεύμα (DC) Εναλλασσόμενο ρεύμα (AC)]] |
| Τεχνολογία διακόπτη | Θερμομαγνητικός |
| Χαρακτηριστική καμπύλη | B |
| Κατηγορία χρήσης | [[Κατηγορία A σύμφωνα με EN 60898-1 Κατηγορία A σύμφωνα με IEC 60898-1]] |
| Λειτουργία απομόνωσης | [[Ναι σύμφωνα με EN 60898-1 Ναι σύμφωνα με EN 60947-2 Ναι σύμφωνα με IEC 60898-1 Ναι σύμφωνα με IEC 60947-2]] |
| Πρότυπα | [[IEC 60898-1 EN 60947-2 IEC 60947-2 EN 60898-1]] |
Συμπληρωματικές παράμετροι
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Συχνότητα δικτύου | 50/60 Hz |
| Ανώτερο όριο μαγνητικής απόζευξης | 4 x In +/- 20 % |
| Κλάση περιορισμού | [[3 σύμφωνα με EN 60898-1 3 σύμφωνα με IEC 60898-1]] |
| Ονομαστική τάση μόνωσης [Ui] | [[500 V εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) 50/60 Hz σύμφωνα με EN 60947-2 500 V εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) 50/60 Hz σύμφωνα με IEC 60947-2]] |
| Ονομαστική τάση αντοχής σε κρουστικά [Uimp] | [[6 kV σύμφωνα με EN 60947-2 6 kV σύμφωνα με IEC 60947-2]] |
| Ένδειξη θέσης επαφής | Ναι |
| Τύπος χειρισμού | Μοχλός |
| Τοπική σήμανση | Ένδειξη απόζευξης |
| Βάση στήριξης | Ράγα DIN |
| Πλάτος σε μονάδες 9 mm | 6 |
| Ύψος | 91 mm |
| Πλάτος | 54 mm |
| Βάθος | 78,5 mm |
| Μάζα προϊόντος | 0,375 kg |
| Χρώμα | Λευκό |
| Μηχανική αντοχή | 20000 κύκλοι |
| Ηλεκτρική αντοχή | 10000 κύκλοι |
| Συνδέσεις - ακροδέκτες | [[Διπλός ακροδέκτης (πάνω ή κάτω) 1…25 mm² άκαμπτος Διπλός ακροδέκτης (πάνω ή κάτω) 1…16 mm² εύκαμπτος]] |
| Μήκος απογυμνωμένου τμήματος | 14 mm για πάνω ή κάτω σύνδεση |
| Ροπή σύσφιξης | 2 N.m πάνω ή κάτω |
| Προστασία διαφορικού ρεύματος | Ξεχωριστό μπλοκ |
Περιβάλλον λειτουργίας
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Βαθμός προστασίας IP | [[IP20 σύμφωνα με IEC 60529 IP20 σύμφωνα με EN 60529]] |
| Βαθμός μόλυνσης | 3 |
| Κατηγορία υπέρτασης | IV |
| Τροπικοποίηση | 2 |
| Σχετική υγρασία | 95 % στους 55 °C |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος για λειτουργία συσκευής | -35…70 °C |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος για αποθήκευση | -40…85 °C |
Προσφορά βιώσιμης ανάπτυξης
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Κατάσταση βιώσιμης προσφοράς | Προϊόν Green Premium |
| Χωρίς SVHC REACh | Ναι |
| Ευρωπαϊκή οδηγία RoHS | Συμμορφούμενο |
| Χωρίς τοξικά βαρέα μέταλλα | Ναι |
| Χωρίς υδράργυρο | Ναι |
| Πρότυπο RoHS Κίνας | Προδραστική οδηγία RoHS Κίνας (εκτός νομικού πεδίου εφαρμογής RoHS Κίνας) |
| WEEE | Το προϊόν πρέπει να απορρίπτεται σύμφωνα με τους ισχύοντες κανονισμούς της Ευρωπαϊκής Ένωσης για τα απόβλητα και δεν μπορεί να απορριφθεί μαζί με τα συνήθη απορρίμματα. |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Αρχεία προς λήψη:
Τεχνικά δεδομένα
| Ικανότητα διακοπής [kA] | 6 kA |
| Μάρκα | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Χαρακτηριστική καμπύλη | B |
| Τύπος διακόπτη | υπερέντασης |
| Ονομαστικό ρεύμα [A] | 16A |
| Αριθμός πόλων | 3P |
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.