Διακόπτης πυρασφάλειας DC για φωτοβολταϊκά Fox S-Box, 2 strings, 1500V DC, IP66
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Fox Διακόπτης πυρασφάλειας DC για φωτοβολταϊκά - S-Box, 2 strings
Διακόπτης πυρασφάλειας DC για φωτοβολταϊκά συστήματα PV για 2 MPPT 1500V DC MC4 διακόπτης ισχύος IP66 FOX-S-BOX FOXESS
Ο διακόπτης FOX-S-BOX FOXESS είναι μια ειδικά σχεδιασμένη συσκευή που στοχεύει στη διασφάλιση της ασφάλειας σε φωτοβολταϊκές εγκαταστάσεις σε περίπτωση βλάβης ή πυρκαγιάς. Πρόκειται για διακόπτη ρεύματος που προορίζεται για φωτοβολταϊκά συστήματα PV με δύο MPPT τάσης 1500V DC, σύνδεσμο MC4 και κινητήρα, με βαθμό προστασίας IP66.
Ο κύριος σκοπός αυτού του διακόπτη είναι η ταχεία διακοπή της τροφοδοσίας σε περίπτωση κινδύνου, προκειμένου να προστατεύσει το προσωπικό διάσωσης και να ελαχιστοποιήσει τις πιθανές ζημιές. Σε περίπτωση πυρκαγιάς, υπάρχει κίνδυνος επικίνδυνων καταστάσεων που σχετίζονται με τη ροή ρεύματος στη φωτοβολταϊκή εγκατάσταση, ακόμη και μετά την απενεργοποίηση του συνεχούς ρεύματος μεταξύ του μετατροπέα και των πάνελ.
Αυτός ο διακόπτης μπορεί να εγκατασταθεί σε δύο strings, γεγονός που αυξάνει περαιτέρω τη λειτουργικότητα και τις δυνατότητες προσαρμογής του στις συγκεκριμένες ανάγκες της εγκατάστασης. Σε περίπτωση που οι πυροσβέστες διακόψουν το εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) πριν από τις επιχειρήσεις κατάσβεσης, ο διακόπτης ασφαλείας σειράς S-box θα ανιχνεύσει αυτόματα τη βλάβη του δικτύου και θα απενεργοποιήσει το διακόπτη απομόνωσης, παρέχοντας ένα επιπλέον επίπεδο ασφάλειας.
Βασικό χαρακτηριστικό αυτού του διακόπτη είναι η τοποθέτησή του κοντά στο φωτοβολταϊκό πάνελ, γεγονός που ελαχιστοποιεί τον κίνδυνο σοβαρών απειλών για τα συνεργεία κατάσβεσης και διασφαλίζει την ασφάλεια του φωτοβολταϊκού συστήματος. Χάρη σε αυτή τη λύση, είναι δυνατή η γρήγορη και αποτελεσματική αντίδραση σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης, γεγονός που μεταφράζεται σε προστασία ανθρώπων και περιουσίας.
Τεχνικές παράμετροι
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Αριθμός strings | 2 |
| Αριθμός πόλων | 4 |
| Τάση string | 300 - 1500 V |
| Ρεύμα string (A) | 16 - 50 A |
| Εύρος τάσης λειτουργίας | 100 V AC - 270 V AC |
| Ονομαστική τάση | 230 V AC |
| Ονομαστικό ρεύμα | 30 mA |
| Ρεύμα ενεργοποίησης (φόρτισης) | μέσο 100 mA |
| Ρεύμα ενεργοποίησης | max 300 mA |
| Επαφή ανατροφοδότησης | 24 V DC - 300 mA max |
| Εύρος θερμοκρασιών λειτουργίας | -20°C έως +50°C |
| Μέγιστη θερμοκρασία λειτουργίας πριν την αυτόματη απενεργοποίηση | 70°C |
| Εύρος θερμοκρασιών περιβάλλοντος | -40°C έως +85°C |
| Βαθμός προστασίας | IP66 |
| Κλάση προστασίας | κλάση II |
| Πιστοποιήσεις | CE |
| Διακόπτης DC σύμφωνα με | EN 60947-1 και 3 |
| Αριθμός λειτουργιών | 10 000 |
| Αριθμός λειτουργιών υπό φορτίο (PV) | >1500 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Αρχεία προς λήψη:
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.