Διακόπτης πυροπροστασίας Fox S-Box για φωτοβολταϊκά συστήματα, 4 strings, 1500V DC, IP66
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Fox Διακόπτης Πυρασφάλειας DC για Φωτοβολταϊκά - S-Box, 4 strings
Διακόπτης πυρασφάλειας DC για φωτοβολταϊκά συστήματα PV για 4MPPT 1500V DC MC4 IP66 Fox-S-Box-4 FoxESS
Ο διακόπτης FOX-S-BOX FOXESS είναι μια ειδικά σχεδιασμένη συσκευή που στοχεύει στη διασφάλιση της ασφάλειας σε φωτοβολταϊκές εγκαταστάσεις σε περίπτωση βλάβης ή πυρκαγιάς. Πρόκειται για διακόπτη ρεύματος σχεδιασμένο για φωτοβολταϊκά συστήματα PV με τέσσερα MPPT τάσης 1500V DC, βύσμα MC4 και μηχανοκίνητο μηχανισμό, με βαθμό προστασίας IP66.
Ο κύριος σκοπός αυτού του διακόπτη είναι η ταχεία διακοπή της τροφοδοσίας σε περίπτωση κινδύνου, προστατεύοντας το προσωπικό διάσωσης και ελαχιστοποιώντας τις πιθανές ζημιές. Σε περίπτωση πυρκαγιάς, υπάρχει κίνδυνος επικίνδυνων καταστάσεων που σχετίζονται με τη ροή ρεύματος στη φωτοβολταϊκή εγκατάσταση, ακόμη και μετά τη διακοπή του συνεχούς ρεύματος μεταξύ του μετατροπέα και των πάνελ.
Αυτός ο διακόπτης μπορεί να εγκατασταθεί σε τέσσερα strings, γεγονός που αυξάνει περαιτέρω τη λειτουργικότητά του και τις δυνατότητες προσαρμογής στις συγκεκριμένες ανάγκες της εγκατάστασης. Σε περίπτωση που οι πυροσβέστες διακόψουν το εναλλασσόμενο ρεύμα (AC) πριν από τις επιχειρήσεις κατάσβεσης, ο διακόπτης ασφαλείας σειράς S-box ανιχνεύει αυτόματα τη βλάβη του δικτύου και απενεργοποιεί τον διακόπτη απομόνωσης, παρέχοντας ένα επιπλέον επίπεδο ασφάλειας.
Βασικό χαρακτηριστικό αυτού του διακόπτη είναι η τοποθέτησή του κοντά στο φωτοβολταϊκό πάνελ, γεγονός που ελαχιστοποιεί τον κίνδυνο σοβαρών απειλών για τα συνεργεία κατάσβεσης και διασφαλίζει την ασφάλεια του φωτοβολταϊκού συστήματος. Χάρη σε αυτή τη λύση, είναι δυνατή η ταχεία και αποτελεσματική αντίδραση σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης, προστατεύοντας ανθρώπους και περιουσία.
Τεχνικές Παράμετροι
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Αριθμός strings | 4 |
| Αριθμός πόλων | 8 |
| Μέγιστη τάση ανά string (Vdc) | 1500 |
| Μέγιστο ρεύμα ανά string (A) | 25/25 |
| Τάση λειτουργίας | 100Vac ~ 270Vac |
| Ονομαστική τάση | 230Vac |
| Ονομαστικό ρεύμα | 30mA |
| Ρεύμα εκκίνησης (φόρτισης) | μέσος όρος 100mA |
| Ρεύμα ενεργοποίησης διακόπτη | μέγιστο 300mA |
| Επαφή ανατροφοδότησης | 24Vdc - 300mA max |
| Εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας | -20°C έως +85°C |
| Βαθμός προστασίας | IP66 |
| Κλάση προστασίας | II |
| Πιστοποίηση | CE |
| Λειτουργία διακόπτη σύμφωνα με το πρότυπο | EN 60947-1&3 |
| Αριθμός λειτουργιών | 10000 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.