Κουτί Σύνδεσης Noark με Αντικεραυνικό DC+AC 40A 3-Φασικό SH-717
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Noark Κουτί Σύνδεσης με Αντικεραυνικό DC+AC 40A 3-Φασικό SH-717
Κουτί σύνδεσης με περιοριστή υπερτάσεων DC + AC, τύπου 1+2, μοντέλο SH-717 DCAC
Ο πίνακας σύνδεσης, σχεδιασμένος για την τροφοδοσία φωτοβολταϊκών inverter, παρέχει όχι μόνο προστασία από τις συνέπειες βραχυκυκλωμάτων και υπερφορτώσεων, αλλά και από έμμεσες και άμεσες εκκενώσεις και στις δύο πλευρές του ρεύματος - τόσο εναλλασσόμενου όσο και συνεχούς.
Προορίζεται για χρήση σε γειωμένες και μονωμένες φωτοβολταϊκές εγκαταστάσεις, ενώ χάρη στον υψηλό βαθμό προστασίας IP είναι δυνατή η εξωτερική του τοποθέτηση. Η κατασκευή του πίνακα είναι προσαρμοσμένη για επιτοίχια εγκατάσταση και ανάλογα με τον εξοπλισμό μπορεί να εκτελεί διάφορες λειτουργίες.
- Τυποποιημένο, δοκιμασμένο περίβλημα: Εξασφαλίζει αντοχή και ανθεκτικότητα, χάρη στην οποία οι πίνακες είναι έτοιμοι να ανταποκριθούν σε ποικίλες εγκαταστασιακές απαιτήσεις.
- Επιλογή τοποθέτησης κλειδαριάς: Παρέχει πρόσθετο επίπεδο ασφάλειας και περιορίζει την πρόσβαση στον ηλεκτρολογικό εξοπλισμό μόνο σε εξουσιοδοτημένα άτομα.
- Διάφανη πόρτα: Επιτρέπει εύκολη πρόσβαση στο εσωτερικό του πίνακα και γρήγορο οπτικό έλεγχο της κατάστασης των συσκευών χωρίς να χρειάζεται να ανοίξει.
Βασικές Παράμετροι Πλευράς DC
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Αριθμός εισόδων | εξόδων αλυσίδας PV | 3 | 3 |
| Αριθμός | Τύπος περιοριστή υπερτάσεων DC | Κατηγορία | 3 | Phoenix | T1/T2 |
| Τύπος σύνδεσης | Πίνακα MC4 Stäubli |
Βασικές Παράμετροι Πλευράς AC
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Περιοριστής υπερτάσεων AC | Κατηγορία | Noark | T1/T2 |
| Διακόπτης υπερέντασης | Noark B40A 3F |
Εφαρμοζόμενος Περιοριστής Υπερτάσεων DC (SPD)
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Κατασκευαστής / Μοντέλο | PHOENIX/VAL-MS-T1/T21000DC-PV/2+V |
| Προστασία από υπερτάσεις | T1 / T2 |
| Τάση ανοιχτού κυκλώματος UOCSTC | ≤ 975 V DC |
| Μέγιστο ρεύμα εκφόρτισης Imax (8/20) μs | 40 kA |
| Χρόνος απόκρισης tA | ≤ 25 ns |
| Δοκιμαστικό ρεύμα κεραυνού (10/350) μs, φορτίο | 2,5 As |
| Δοκιμαστικό ρεύμα κεραυνού (10/350) μs, ειδική ενέργεια | 6,25 kJ/Ω |
| Δοκιμαστικό ρεύμα κεραυνού (10/350) μs, μέγιστη τιμή Iimp | 5 kA |
| Συνολικό ρεύμα εκφόρτισης Itotal (8/20) μs | 40 kA |
| Συνολικό ρεύμα εκφόρτισης Itotal (10/350) μs | 5 kA |
| Αντίσταση μόνωσης Riso | > 5 GΩ (στα 500 V DC) |
| Ονομαστικό ρεύμα εκφόρτισης In (8/20) μs | 15 kA |
| Ονομαστικό ρεύμα φορτίου IL | 80 A |
| Μακροχρόνιο ρεύμα λειτουργίας ICPV | < 20 μA |
| Μέγιστη συνεχής τάση λειτουργίας UCPV | 1170 V DC |
| Αντοχή σε βραχυκύκλωμα ISCPV | 2000 A |
| Τάση προστασίας Ures | ≤ 3,5 kV (στο In) |
| - | ≤ 2,9 kV (στα 5 kA) |
| - | ≤ 3,2 kV (στα 10 kA) |
| - | ≤ 3,7 kV (στα 20 kA) |
| - | ≤ 4,1 kV (στα 30 kA) |
| - | ≤ 4,6 kV (στα 40 kA) |
| Ρεύμα αγωγού προστασίας IPE | ≤ 20 μA DC |
| - | ≤ 350 μA AC |
| Επίπεδο προστασίας Up | ≤ 3,5 kV |
| Κατανάλωση ισχύος σε κατάσταση αναμονής PC | ≤ 25 mVA |
| Διαμόρφωση σύνδεσης | Διαμόρφωση Y |
Εφαρμοζόμενος Διακόπτης Υπερέντασης (MCB) (1)
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Κατασκευαστής / Μοντέλο | Noark / Ex9BN 3P B40 |
| Ονομαστικό ρεύμα | 40A; 3-F |
| Ονομαστική τάση λειτουργίας Ue | 230/415 V AC |
| - | 72 V DC ανά πόλο (1P, 2P) |
| - | 48 V DC ανά πόλο (3P, 4P) |
| Ελάχιστη τάση | 12 V AC/DC |
| Ονομαστική τάση κρουστικής αντοχής Uimp σύμφωνα με IEC 60898-1 | 6 kV |
| Ονομαστική τάση κρουστικής αντοχής Uimp σύμφωνα με IEC 60947-2 | 6 kV |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής βραχυκυκλώματος Icn σύμφωνα με IEC 60898-1 | 6 kA |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής βραχυκυκλώματος Icn σύμφωνα με IEC 60947-2 | 10 kA |
| Ονομαστική τάση μόνωσης Ui | 690 V AC |
| Αριθμός πόλων | 3 |
| Συχνότητα | 50/60 Hz |
| Χαρακτηριστική | B |
| Κατασκευή σύμφωνα με | IEC/EN 60898-1, IEC/EN 60947-2 |
| Μηχανική αντοχή | 20 000 χειρισμοί |
| Ηλεκτρική αντοχή | 10 000 χειρισμοί |
| Κλάση περιορισμού ενέργειας | 3 |
| Κατηγορία χρήσης | A |
| Κατεύθυνση τροφοδοσίας | Οποιαδήποτε (από πάνω ή από κάτω) |
Εφαρμοζόμενος Περιοριστής Υπερτάσεων AC (SPD)
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Κατασκευαστής / Μοντέλο | Noark Ex9UE1+2 12.5 3PN 275 |
| Σύνδεση | L-N/PE N-PE |
| Κατασκευή σύμφωνα με | EN 61643-11 |
| Τύπος περιοριστή | Type 1+2 (κλάση I+II, B+C, T1+T2) |
| Κατασκευή στοιχείου | MOV (Βαρίστορ)GDT (Εκκενωτής) |
| Ονομαστική τάση Un | 230 V AC |
| Δοκιμαστική τάση αναφοράς UREF | 255 V AC |
| Μέγιστη συνεχής τάση λειτουργίας Uc | 275 V AC 255 V AC |
| Συχνότητα f | 25 kA ανά πόλο 50 kA ανά πόλο |
| Ειδική ενέργεια W/R | 156.25 kJ/Ω |
| Μέγιστο ρεύμα παλμού Iimp (10/350 μs) | 12.5 kA ανά πόλο 50 kA ανά πόλο |
| Μέγιστο ρεύμα εκφόρτισης Imax (8/20 μs) | 50 kA ανά πόλο |
| Επίπεδο προστασίας τάσης Up για ρεύμα In | 1.5 kV 1.5 kV |
| Επίπεδο προστασίας τάσης Up για ρεύμα Imax | 1.8 kV 1.5 kV |
| Επίπεδο προστασίας τάσης Up για 5 kA (8/20 μs) | 1 kV |
| N-PE Ικανότητα διακοπής ρεύματος συνέχειας Ifi | 100 A |
| Τάση σπινθηρισμού | 335 V |
| 200 ms | 335 V 1200 V |
| Ρεύμα διαφυγής IPE στο UREF | ≤ 1 mA |
| Τάση περιοριστή για ρεύμα 1mA | 387 - 473 V |
| Χρόνος απόκρισης | ≤ 25 ns ≤ 100 ns |
| Μέγιστη προστασία με ασφάλεια | 160 A gG |
| Ικανότητα αντοχής σε ρεύμα βραχυκυκλώματος | 50kA |
| Αντοχή βραχυκυκλώματος ISCCR | 10kA |
| Συντελεστής ρεύματος k | 1kA |
| Τύπος συστήματος LV | TN-S, TT (3+1) |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Αρχεία προς λήψη:
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.