Κουτί Σύνδεσης Noark με Προστασία Υπερτάσεων DC+AC 40A 3-Φασικό SH-355
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Noark Κουτί Σύνδεσης με Προστασία Υπέρτασης DC+AC 40A 3-Φασικό SH-355
Κουτί σύνδεσης με περιοριστή υπέρτασης DC + AC, τύπου 1+2, τύπος SH-355 DCAC
Ο πίνακας σύνδεσης, σχεδιασμένος για την τροφοδοσία φωτοβολταϊκών μετατροπέων, παρέχει όχι μόνο προστασία από τις συνέπειες βραχυκυκλωμάτων και υπερφορτώσεων, αλλά και από έμμεσες και άμεσες εκκενώσεις και στις δύο πλευρές του ρεύματος - τόσο εναλλασσόμενου όσο και συνεχούς.
Προορίζεται για χρήση σε γειωμένες και μονωμένες φωτοβολταϊκές εγκαταστάσεις, ενώ χάρη στον υψηλό βαθμό προστασίας IP είναι δυνατή η εγκατάστασή του σε εξωτερικούς χώρους. Η κατασκευή του πίνακα είναι κατάλληλη για επίτοιχη εγκατάσταση και ανάλογα με τον εξοπλισμό μπορεί να εκπληρώνει διάφορες λειτουργίες.
- Τυποποιημένο, δοκιμασμένο περίβλημα: Εξασφαλίζει στερεότητα και αντοχή, χάρη στην οποία οι πίνακες είναι έτοιμοι να ανταποκριθούν σε ποικίλες εγκαταστατικές απαιτήσεις.
- Επιλογή τοποθέτησης κλειδαριάς: Παρέχει πρόσθετο επίπεδο ασφάλειας και περιορίζει την πρόσβαση στον ηλεκτρολογικό εξοπλισμό μόνο σε εξουσιοδοτημένα άτομα.
Βασικές παράμετροι πλευράς DC
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Αριθμός εισόδων | εξόδων αλυσίδας PV | 3 | 3 |
| Αριθμός | Τύπος περιοριστή υπέρτασης DC | Τύπος | 3 | Phoenix | T1/T2 |
| Τύπος σύνδεσης | Πινακίδας MC4 Stäubli |
Βασικές παράμετροι πλευράς AC
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Περιοριστής υπέρτασης AC | Τύπος | Noark | T1/T2 |
| Διακόπτης υπερέντασης | Noark B40A 3F |
| Διακόπτης διαφυγής | 1 x 300mA τύπου A |
Χρησιμοποιούμενος περιοριστής υπέρτασης DC (SPD)
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Κατασκευαστής / Μοντέλο | PHOENIX/VAL-MS-T1/T21000DC-PV/2+V |
| Προστασία υπέρτασης | T1 / T2 |
| Τάση ανοιχτού κυκλώματος UOCSTC | ≤ 975 V DC |
| Μέγιστο ρεύμα εκφόρτισης Imax (8/20) μs | 40 kA |
| Χρόνος απόκρισης tA | ≤ 25 ns |
| Δοκιμαστικό ρεύμα κεραυνού (10/350) μs, φορτίο | 2,5 As |
| Δοκιμαστικό ρεύμα κεραυνού (10/350) μs, ειδική ενέργεια | 6,25 kJ/Ω |
| Δοκιμαστικό ρεύμα κεραυνού (10/350) μs, μέγιστη τιμή Iimp | 5 kA |
| Συνολικό ρεύμα εκφόρτισης Itotal (8/20) μs | 40 kA |
| Συνολικό ρεύμα εκφόρτισης Itotal (10/350) μs | 5 kA |
| Αντίσταση μόνωσης Riso | > 5 GΩ (στα 500 V DC) |
| Ονομαστικό ρεύμα εκφόρτισης In (8/20) μs | 15 kA |
| Ονομαστικό ρεύμα φορτίου IL | 80 A |
| Μακροχρόνιο ρεύμα λειτουργίας ICPV | < 20 μA |
| Μέγιστη συνεχής τάση λειτουργίας UCPV | 1170 V DC |
| Αντοχή σε βραχυκύκλωμα ISCPV | 2000 A |
| Υπολειπόμενη τάση Ures | ≤ 3,5 kV (στο In) |
| - | ≤ 2,9 kV (στα 5 kA) |
| - | ≤ 3,2 kV (στα 10 kA) |
| - | ≤ 3,7 kV (στα 20 kA) |
| - | ≤ 4,1 kV (στα 30 kA) |
| - | ≤ 4,6 kV (στα 40 kA) |
| Ρεύμα αγωγού προστασίας IPE | ≤ 20 μA DC |
| - | ≤ 350 μA AC |
| Επίπεδο προστασίας Up | ≤ 3,5 kV |
| Κατανάλωση ισχύος σε λειτουργία αναμονής PC | ≤ 25 mVA |
Χρησιμοποιούμενος διακόπτης υπερέντασης (MCB) (1)
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Κατασκευαστής / Μοντέλο | Noark / Ex9BN 3P B40 |
| Ονομαστικό ρεύμα | 40A; 3-F |
| Ονομαστική τάση λειτουργίας Ue | 230/415 V AC |
| - | 72 V DC ανά πόλο (1P, 2P) |
| - | 48 V DC ανά πόλο (3P, 4P) |
| Ελάχιστη τάση | 12 V AC/DC |
| Ονομαστική τάση αντοχής σε παλμό Uimp σύμφωνα με IEC 60898-1 | 6 kV |
| Ονομαστική τάση αντοχής σε παλμό Uimp σύμφωνα με IEC 60947-2 | 6 kV |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής βραχυκυκλώματος Icn σύμφωνα με IEC 60898-1 | 6 kA |
| Ονομαστική ικανότητα διακοπής βραχυκυκλώματος Icn σύμφωνα με IEC 60947-2 | 10 kA |
| Ονομαστική τάση μόνωσης Ui | 690 V AC |
| Αριθμός πόλων | 3 |
| Συχνότητα | 50/60 Hz |
| Χαρακτηριστική | B |
| Κατασκευή σύμφωνα με | IEC/EN 60898-1, IEC/EN 60947-2 |
| Μηχανική αντοχή | 20 000 χειρισμοί |
| Ηλεκτρική αντοχή | 10 000 χειρισμοί |
| Κλάση περιορισμού ενέργειας | 3 |
| Κατηγορία χρήσης | A |
| Κατεύθυνση τροφοδοσίας | Οποιαδήποτε (από πάνω ή από κάτω) |
Χρησιμοποιούμενος περιοριστής υπέρτασης AC (SPD)
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Κατασκευαστής / Μοντέλο | Noark Ex9UE1+2 12.5 3PN 275 |
| Σύνδεση | L-N/PE, N-PE |
| Κατασκευή σύμφωνα με | EN 61643-11 |
| Τύπος περιοριστή | Type 1+2 (κλάση I+II, B+C, T1+T2) |
| Κατασκευή στοιχείου | MOV (Βαρίστορ)GDT (Εκκενωτής) |
| Ονομαστική τάση Un | 230 V AC |
| Τάση δοκιμής αναφοράς UREF | 255 V AC |
| Μέγιστη συνεχής τάση λειτουργίας Uc | 275 V AC 255 V AC |
| Συχνότητα f | 25 kA ανά πόλο 50 kA ανά πόλο |
| Ειδική ενέργεια W/R | 156.25 kJ/Ω |
| Μέγιστο ρεύμα παλμού Iimp (10/350 μs) | 12.5 kA ανά πόλο 50 kA ανά πόλο |
| Μέγιστο ρεύμα εκφόρτισης Imax (8/20 μs) | 50 kA ανά πόλο |
| Επίπεδο προστασίας τάσης Up για ρεύμα In | 1.5 kV |
| Επίπεδο προστασίας τάσης Up για ρεύμα Imax | 1.8 kV 1.5 kV |
| Επίπεδο προστασίας τάσης Up για 5 kA (8/20 μs) | 1 kV |
| N-PE Ικανότητα διακοπής ρεύματος συνέχειας Ifi | 100 A |
| 5 s | 335 V |
| 200 ms | 335 V, 1200 V |
| Ρεύμα διαφυγής IPE στο UREF | ≤ 1 mA |
| Τάση περιοριστή για ρεύμα 1mA | 387 - 473 V |
| Χρόνος απόκρισης | ≤ 25 ns ≤ 100 ns |
| Μέγιστη προστασία με ασφάλεια | 160 A gG |
| Ικανότητα αντοχής σε ρεύμα βραχυκυκλώματος | 50kA |
| Αντοχή βραχυκυκλώματος ISCCR | 10kA |
| Συντελεστής ρεύματος k | 1kA |
| Τύπος συστήματος LV | TN-S, TT (3+1) |
Χρησιμοποιούμενος διακόπτης διαφυγής (RCD)
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Κατασκευαστής / Μοντέλο | Noark / Ex9L-N 300mA |
| Κατασκευή σύμφωνα με | EN 61008 |
| Αριθμός πόλων | 2 / 4 |
| Χαρακτηριστική | A |
| Ονομαστική τάση λειτουργίας Ue | 240/415 V AC |
| Ονομαστικό ρεύμα | 40 / 63 A |
| Ελάχιστη τάση για λειτουργία διακόπτη διαφυγής | Ανεξαρτησία από τάση |
| Εύρος τάσης για κουμπί δοκιμής | 150 — 440 V |
| Συχνότητα f | 50 Hz |
| Ονομαστική τάση μόνωσης Ui | 500 V |
| Ονομαστικό υπό συνθήκη ρεύμα βραχυκυκλώματος Inc | 6 kA |
| Ονομαστικό ρεύμα διαφυγής IΔn | 300mA |
| Ευαισθησία | ευαίσθητο σε ημιτονοειδές ρεύμα διαφυγής, ανορθωμένο παλμικό και ομαλό, υψηλή συχνότητα (1 kHz) |
| Χρόνος ενεργοποίησης | άμεσος |
| Ονομαστική τάση αντοχής σε παλμό Uimp | 6 kV |
| Αντοχή σε παλμό ρεύματος | 3000 A |
| Μηχανική αντοχή | 20 000 χειρισμοί |
| Ηλεκτρική αντοχή | 4 000 χειρισμοί |
Μέγιστη προστασία με ασφάλεια έναντι υπερφόρτωσης
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| In = 40 A | 32 A gG |
| In = 63 A | 50 A gG |
Μέγιστη προστασία με ασφάλεια έναντι συνεπειών βραχυκυκλώματος
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| In = 40 A | 63 A gG |
| In = 63 A | 63 A gG |
Ονομαστική ικανότητα σύνδεσης και αποσύνδεσης Im
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| In = 40 A | 500 A |
| In = 63 A | 630 A |
| Κατεύθυνση τροφοδοσίας | Οποιαδήποτε (από πάνω ή από κάτω) |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Αρχεία προς λήψη:
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.