Μετατροπέας δικτύου Solplanet 100kW τριφασικός 10MPPT
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Solplanet Inverter Δικτύου PV 100kW 3-Φασικός 10MPPT
Ο inverter δικτύου PV Solplanet ASW LT 100K-LT 3F 100KW 10MPPT είναι ένα προηγμένο εργαλείο για τη μετατροπή της ηλιακής ενέργειας από φωτοβολταϊκά πάνελ σε ηλεκτρική ενέργεια με μέγιστη ισχύ 100 kW.
Αποτελεί εξαιρετική επιλογή για εγκαταστάσεις με μεγαλύτερες απαιτήσεις ηλιακής ενέργειας. Χάρη στις προηγμένες λειτουργίες του, όπως η διεπαφή WiFi και η δυνατότητα διαδικτυακής παρακολούθησης, επιτρέπει τη συνεχή εποπτεία και τη βελτιστοποίηση της λειτουργίας του συστήματος. Επιπλέον, η αντοχή του στις καιρικές συνθήκες τον καθιστά ιδανική λύση για εξωτερικές φωτοβολταϊκές εγκαταστάσεις.
Είσοδος (DC)
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Μέγιστη ισχύς φωτοβολταϊκών πάνελ | 150000 Wp STC |
| Μέγιστη τάση εισόδου | 1100 V |
| Εύρος τάσης MPPT / Ονομαστική τάση εισόδου | 200V έως 1000 V / 630 V |
| Ελάχιστη τάση εισόδου | 200 V |
| Τάση εκκίνησης | 250 V |
| Μέγιστο ρεύμα λειτουργίας εισόδου | 32 A |
| Μέγιστο ρεύμα βραχυκυκλώματος | 48 A |
| Αριθμός εισόδων MPPT / αλυσίδων PV ανά είσοδο MPPT | 10/2 |
Έξοδος (AC)
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ονομαστική ισχύς | 100000 W |
| Μέγιστη φαινόμενη ισχύς AC | 110000 VA2 |
| Ονομαστική τάση AC | 220 V / 380 V | 230 V / 400 V |
| Εύρος τάσης AC | 180 V έως 305 V / 312 V έως 528 V |
| Συχνότητα τάσης δικτύου AC / Εύρος συχνότητας | 50 Hz / 45 Hz έως 55 Hz | 60 Hz / 55 Hz έως 65 Hz |
| Ονομαστικό ρεύμα εξόδου AC | 144,3 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου | 158,8 A |
| Ρυθμιζόμενος συντελεστής ισχύος | 0,8 υπερδιέγερση έως 0,8 υποδιέγερση |
| Αριθμός φάσεων τροφοδοσίας | 3 / 3-N-PE |
| Συντελεστής αρμονικής παραμόρφωσης (THD) σε ονομαστική ισχύ εξόδου | <3% |
Απόδοση και προστασίες
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Μέγιστη απόδοση / Ευρωπαϊκή απόδοση | 98,6 % / 98,4 % |
| Διακόπτης DC | Τυπικές λειτουργίες |
| Ανίχνευση διαρροής / Παρακολούθηση δικτύου | Τυπικές λειτουργίες |
| Προστασία αντίστροφης πολικότητας DC / Προστασία βραχυκυκλώματος AC | Τυπικές λειτουργίες |
| Πολυπολική παρακολούθηση ρευμάτων διαρροής | Τυπικές λειτουργίες |
| Προστασία υπέρτασης DC | Τύπος II |
| Προστασία υπέρτασης AC | Τύπος II |
| Μονάδα παρακολούθησης διαφορικού ρεύματος ευαίσθητη σε όλους τους πόλους | Τυπικές λειτουργίες |
| Προστασία λειτουργίας νησίδας | Τυπικές λειτουργίες |
| Κλάση προστασίας (σύμφωνα με IEC 62109-1) / κατηγορία υπέρτασης (σύμφωνα με IEC 62109-1) | 1 / AC: III; DC: ll |
Χαρακτηριστικά
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Σύνδεσμος DC | Phoenix Contact |
| Σύνδεσμος AC | OT/DT Terminal (Max. 240 mm2) |
| Τρόπος τοποθέτησης | Βάση τοίχου |
| Ενδεικτικές λυχνίες LED (κατάσταση / βλάβη / επικοινωνία) | Τυπικές λειτουργίες |
| Διεπαφή επικοινωνίας | Wi-Fi / RS485 |
| Πιστοποιήσεις και εγκρίσεις (περισσότερες διαθέσιμες κατόπιν αιτήματος) | CE, IEC 62109-1/2, IEC 61727, IEC 62116 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Αρχεία προς λήψη:
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.