Μετατροπέας Sofar 3,3kW μονοφασικός 16A 1MPPT διακόπτης DC WiFi
προϊόν μη διαθέσιμο
προσθήκη στη λίστα επιθυμιών
Περιγραφή
Μετατροπέας inverter 3,3kW 1F 16A TL-G3 1MPPT διακόπτης DC μονάδα WiFi 3300TL G3 SOFAR
Σας προσκαλούμε να εξετάσετε την προσφορά μας Μετατροπέας inverter 3,3kW 1F 16A TL-G3 1MPPT διακόπτης DC μονάδα WiFi 3300TL G3 SOFAR
Οι μονοφασικοί μετατροπείς Sofar αποτελούν εξαιρετικές λύσεις για μικρές φωτοβολταϊκές εγκαταστάσεις. Αυτές οι συσκευές χαρακτηρίζονται από αξιοπιστία και υψηλή ποιότητα, ενώ ταυτόχρονα διατίθενται σε προσιτές τιμές. Ο κατασκευαστής Sofar χρησιμοποιεί εξαρτήματα υψηλής φήμης, γεγονός που σε συνδυασμό με τη φροντίδα για τον έλεγχο των διαδικασιών παραγωγής εγγυάται άριστα αποτελέσματα.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο κατασκευαστής παρέχει εντυπωσιακή εγγύηση 12 ετών, επιβεβαιώνοντας έτσι την εμπιστοσύνη του στην ποιότητα των προϊόντων του. Οι συσκευές αυτές είναι εξοπλισμένες με μονάδα WiFi, η οποία επιτρέπει τη σύνδεση με το διαδίκτυο. Χάρη σε αυτό, ο χρήστης μπορεί να παρακολουθεί και να διαχειρίζεται εξ αποστάσεως τις παραμέτρους της φωτοβολταϊκής του εγκατάστασης. Επιπλέον, οι μετατροπείς Sofar διαθέτουν βολική οθόνη τοποθετημένη στο περίβλημα, η οποία επιτρέπει την εύκολη παρακολούθηση των παραμέτρων της συσκευής. Διαθέτουν επίσης δύο trackers MPPT, γεγονός που συμβάλλει στην αύξηση της αποδοτικότητας και της απόδοσης ολόκληρης της εγκατάστασης.
Αυτοί οι καινοτόμοι μετατροπείς προσφέρουν μια σειρά από έξυπνες λειτουργίες, όπως ρύθμιση άεργου ισχύος, αυτομείωση ισχύος σε περίπτωση υπέρβασης συχνότητας και απομακρυσμένος έλεγχος άεργου και ενεργού ισχύος. Επιπλέον, το αλουμινένιο ανοξείδωτο περίβλημά τους πληροί τα πρότυπα κλάσης προστασίας IP 65, πράγμα που σημαίνει ότι μπορούν να εγκατασταθούν με ασφάλεια στο εξωτερικό των κτιρίων χωρίς ανησυχίες για τη διάρκεια ζωής και την αξιοπιστία τους.
ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Ονομαστική ισχύς AC [W] | 3300W |
| Αριθμός φάσεων | 1F |
| Μέγιστη ισχύς εξόδου [VA] | 3300 VA |
| Ρεύμα εξόδου AC [A] | 14,3 A |
| Εύρος συχνότητας [Hz] | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| Αριθμός trackers MPP | 1 |
| Μέγιστο ρεύμα εισόδου [A] | 12 A |
| Ονομαστική τάση εισόδου [V] | 360 V |
| Εύρος τάσης MPP [V] | 50 - 550 V |
| Αριθμός συνδέσεων DC | 1 |
| Μονάδα WiFi | Ναι |
| WLAN / Ethernet LAN | ΟΧΙ |
| USB | Ναι |
| Μέτρηση μόνωσης DC | Ναι |
| Διακόπτης DC | Ναι |
| Προστασία από αντιστροφή πολικότητας | Όχι |
Πρότυπα
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Πιστοποιήσεις: | EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4, IEC 62116, IEC 61727, IEC 60068 (1, 2, 14, 30), IEC 62109-1/2, AS 4777, VDE V 0124-100, VDE V 0126-1-1, VDE-AR-N-4105, EN 50438, G83/2, C10/11, RD 1699 |
Είσοδος DC
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| μέγιστη ισχύς DC ανά MPPT: | 4500 Wp |
| αριθμός MPPT: | 1 |
| αριθμός εισόδων DC: | 1 |
| μέγιστη τάση εισόδου: | 550 V |
| τάση εκκίνησης: | 70 V |
| ονομαστική τάση εισόδου: | 360 V |
| εύρος τάσης λειτουργίας MPPT: | 50 - 550 V |
| μέγιστο ρεύμα εισόδου ανά MPPT: | 12 A |
Έξοδος AC
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| ονομαστική ισχύς: | 3300 W |
| μέγιστη ισχύς AC: | 3300 VA |
| μέγιστη ένταση εξόδου: | 14,3 A |
| ονομαστική τάση: | L/N/PE, 220 Vac, 230 Vac, 240 Vac |
| ονομαστικό εύρος τάσης AC: | 180 - 276 V |
| εύρος συχνότητας δικτύου: | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| THDi: | <3% |
| συντελεστής ισχύος: | 1 προεπιλογή (ρυθμιζόμενος +/- 0.8) |
Απόδοση
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| μέγιστη απόδοση: | 97.5% |
| ευρωπαϊκή απόδοση: | 96.9% |
Προστασία
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| προστασία από υπερθέρμανση: | ΝΑΙ |
| διακόπτης DC: | ΝΑΙ |
| προστασία από νησίδωση: | ΝΑΙ |
| προστασία από διαρροή ρεύματος: | ΝΑΙ |
| προστασία από ελαττώματα γείωσης: | ΝΑΙ |
| προστασία από υπερτάση: | ΝΑΙ |
| προστασία από υπερένταση: | ΝΑΙ |
Συνδεσιμότητα
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| μέθοδοι επικοινωνίας: | RS485, κάρτα GPRS/WiFi/Ethernet (προαιρετικά), USB |
| περίοδος αποθήκευσης δεδομένων: | 25 έτη |
| πρωτόκολλο επικοινωνίας: | Modbus |
Γενικά δεδομένα
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| εύρος θερμοκρασιών λειτουργίας: | -30°C ~+60°C |
| τοπολογία: | χωρίς μετασχηματιστή |
| βαθμός προστασίας: | IP65 |
| εύρος σχετικής υγρασίας: | 0~100% |
| μέγιστο υψόμετρο λειτουργίας: | 2000 m |
| επίπεδο θορύβου: | < 25 dB |
| βάρος: | 6,3 kg |
| ψύξη: | φυσική |
| διαστάσεις: | 321 x 260,5 x 131,5 mm |
| οθόνη: | LCD + LED |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Ασφάλεια
Όλες οι κριτικές (θετικές και αρνητικές) εμφανίζονται, ανάλογα με το όριο αριθμού της πλατφόρμας. Επιβεβαιώνουμε ότι προέρχονται από πελάτες που έχουν αγοράσει το προϊόν.Δείτε περισσότερα στη σελίδα μας με τις πολιτικές σχολίων.